شرکت اریس سازه پارسیان (سناتور) در سال 1386 با مجموعه ای از مدیران صنایع و متخصصین صنعت ریخته گری ومتالوژی پس از 5 سال تحقیق و مطالعه در زمینی به مساحت 20هزار متر مربع واقع در شهرک صنعتی جنت آباد ،کیلومتر 50 جاده خاوران تأسیس گردید و ظرف مدت کوتاهی به یکی از کارخانجات پیشرو در زمینه ی تولید قطعات چدنی اجاق گاز در کشور مبدل گردید .

در حال حاضر سناتور تنها کارخانه ای است که بصورت کاملا” تخصصی با بهره گیری از کادری مجرب ، استفاده از علم روز دنیا ، تجهیزات و تکنولوژی خاص کلیه فرایند تولید این محصول  را بصورتی کاملا” یکپارچه و در یک مجموعه ی تولیدی بصورت انبوه انجام میدهد.

در کارخانه سناتور مراحل تولید اعم از آماده سازی ذوب ،ریخته گری،ماشین کاری،لعاب کاری و بسته بندی تحت کنترل و آنالیز دائم واحد تضمین کیفیت بصورت یک فرایند پیوسته و یکپارچه  صورت می پذیرد.

ظرفیت تولید کارخانه سناتور در تابستان سال 1393 با استقرار و نصب کوره های القایی و رفع گلوگاه ذوب به عدد 3/800/000 قطعه در سال رسیده است . مسئولین این مجموعه با تلاش و کوشش روز افزون خود  در سال 2014 موفق به شروع پروژه صادرات محصولات تولیدی گردیده و در حال حاضر بخشی از  بازار هدف محصولات ، شرکت های سازنده  لوازم خانگی در  کشور ترکیه و ایتالیا  می باشد که از این جمله میتوان به شرکت های معروف و نامداری همچون آرچیلیک ،سمیفر ، ایزالبا ،فماش، امین چلیک ، ادول ، فیستا ، امصا ، ناتوریل ، چتین تاش ، فن کی ، ونتینو ، وینولا ، اسکو و در کشور ترکیه اشاره نمود .